Colonial Homes for Sale in Oxford County, ME
31 results in search
$2,150,000
74
10 South Arm Road Andover ME 04226

Beds 20
Baths 7
Sq.Ft. 9,000
Dom
$815,000
-$10,000
145
217 Chamberlain Road Brownfield ME 04010

Beds 5
Baths 3
Sq.Ft. 2,560
Dom
$739,000
34
137 Mcneil Road Fryeburg ME 04037

Beds 3
Baths 4
Sq.Ft. 4,154
Dom
$739,000
49
137 Mc Neil Road Fryeburg ME 04037

Beds 3
Baths 4
Sq.Ft. 4,154
Dom 20
$550,000
123
17 Turner Street Buckfield ME 04220

Beds 5
Baths 3
Sq.Ft. 6,387
Dom
$524,000
69
589 King Street Oxford ME 04270

Beds 3
Baths 3
Sq.Ft. 2,586
Dom
$509,000
-$1,000
37
79 Pioneer Street West Paris ME 04289

Beds
Baths 5
Sq.Ft. 4,576
Dom
$480,000
70
130 Farmers Hill Road Andover ME 04216

Beds 4
Baths 4
Sq.Ft. 1,994
Dom
$460,000
-$25,000
63
165 Old Stage Road Norway ME 04268

Beds 5
Baths 2
Sq.Ft. 2,280
Dom
$425,000
3
423 Waldo Street #6 Rumford ME 04276

Beds
Baths 6
Sq.Ft. 2,072
Dom
$420,000
51
29 North Hill Road Buckfield ME 04220

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 2,509
Dom
$419,900
36
31 New Dawn Road Oxford ME 04270

Beds 4
Baths 3
Sq.Ft. 2,652
Dom
$400,000
26
37 Alpine Drive Porter ME 04068

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 4,200
Dom
$399,900
38
198 Ridge Road Peru ME 04290

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 2,112
Dom
$395,000
-$25,000
31
39 Salinitas Drive Norway ME 04268

Beds 4
Baths 3
Sq.Ft. 2,464
Dom
$349,900
34
348 Christian Hill Road Lovell ME 04051

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 2,288
Dom
$345,000
75
29 Pleasant Street Norway ME 04268

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 1,954
Dom
$300,000
84
1006 Vernon Street Albany Twp ME 04281

Beds 4
Baths 2
Sq.Ft. 2,720
Dom
$299,900
57
74 Lincoln Avenue Rumford ME 04276

Beds 4
Baths 2
Sq.Ft. 2,520
Dom
$250,000
51
8 Morrill Street Buckfield ME 04220

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 2,110
Dom
$249,000
21
510 Penobscot Street Rumford ME 04276

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 1,680
Dom
$245,000
-$5,000
23
401 Buckfield Road Buckfield ME 04220

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 2,140
Dom
$240,000
-$10,000
44
9 Harlow Hill Road Mexico ME 04257

Beds 4
Baths 2
Sq.Ft. 2,014
Dom
$200,000
31
49 Nichol Street Paris ME 04281

Beds 3
Baths 1
Sq.Ft. 1,200
Dom
$199,000
-$11,000
32
5 Nichol Street Paris ME 04281

Beds 3
Baths 1
Sq.Ft. 1,232
Dom
$170,500
32
1 Backfield Road Rumford ME 04276

Beds 3
Baths 1
Sq.Ft. 1,688
Dom
$165,000
1
45 Granite Street Mexico ME 04257

Beds 4
Baths 2
Sq.Ft. 1,920
Dom
$159,900
17
20 Front Street Sumner ME 04292

Beds 4
Baths 2
Sq.Ft. 1,980
Dom
$150,000
-$10,000
23
401 Buckfield Road Buckfield ME 04220

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 2,140
Dom
$125,000
26
10 Rangeley Place Rumford ME 04276

Beds 2
Baths 1
Sq.Ft. 1,200
Dom