Ranch Homes for Sale in Orleans County, VT
26 results in search
$995,000
51
70 Bousquet Road Lowell VT 05847

Beds 3
Baths 4
Sq.Ft. 5,884
Dom 179
$729,900
58
2600 Morgan Charleston Road Charleston VT 05872

Beds 3
Baths 4
Sq.Ft. 3,476
Dom 311
$665,000
41
14 Aikins Drive Jay VT 05859

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 1,320
Dom 21
$549,000
59
1032 Burton Hill Road Barton VT 05822

Beds 3
Baths 3
Sq.Ft. 1,908
Dom 14
$519,900
60
99 Ingalls Drive Irasburg VT 05845

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 3,720
Dom 450
$499,000
-$26,000
53
599 Collinsville Road Craftsbury VT 05826

Beds 3
Baths 3
Sq.Ft. 2,335
Dom 27
$495,000
37
866 Ridge Hill Drive Derby VT 05829

Beds 3
Baths 3
Sq.Ft. 2,840
Dom 108
$469,000
55
80 Roberge Street Newport City VT 05855

Beds 5
Baths 4
Sq.Ft. 4,115
Dom 113
$374,999
-$15,000
40
107 Coderre Road Irasburg VT 05845

Beds 3
Baths 3
Sq.Ft. 2,400
Dom 81
$374,500
-$14,500
34
2016 Hinman Settler Road Derby VT 05829

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 1,586
Dom 207
$374,000
-$5,000
56
3041 Cross Road Jay VT 05859

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 1,720
Dom 247
$369,000
35
120 Dashner Circle Derby VT 05830

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 1,560
Dom 232
$365,000
19
100 Cherry Tree Hill Lane Barton VT 05822

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 5,500
Dom 95
$355,000
30
265 Pine Street Newport City VT 05855

Beds 2
Baths 2
Sq.Ft. 1,916
Dom 20
$350,000
13
3433 Glover Street Glover VT 05839

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 1,648
Dom 99
$319,000
17
624 Breezy Hill Road Barton VT 05822

Beds 3
Baths 1
Sq.Ft. 836
Dom 266
$314,900
38
2414 Route 5 Irasburg VT 05845

Beds 3
Baths 1
Sq.Ft. 1,468
Dom 21
$299,900
28
274 Scottsdale Road Newport City VT 05855

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 2,128
Dom 239
$295,000
34
370 Lake Street Barton VT 05822

Beds 2
Baths 2
Sq.Ft. 1,064
Dom 1
$279,000
30
747 Elm Street Derby VT 05830

Beds 3
Baths 1
Sq.Ft. 1,120
Dom 45
$279,000
42
33 Lynwood Drive Derby VT 05829

Beds 3
Baths 2
Sq.Ft. 1,440
Dom 31
$269,500
48
573 Sias Avenue Newport City VT 05855

Beds 3
Baths 1
Sq.Ft. 1,204
Dom 249
$245,000
5
413 Elm Street Derby VT 05830

Beds 3
Baths 1
Sq.Ft. 2,296
Dom 33
$229,000
41
2029 Ten Mile Square Road Charleston VT 05846

Beds 3
Baths 1
Sq.Ft. 1,110
Dom 8
$199,000
31
31 south Street Troy VT 05859

Beds 3
Baths 3
Sq.Ft. 1,274
Dom 8
$125,000
12
7021 Vermont Route 100 Troy VT 05868

Beds 2
Baths 1
Sq.Ft. 1,176
Dom 13